Eltűntem, de annyi mindent kéne megírnom ide (is)
Kezdem most két "mentes" brownie-val, az egyiket pészachkor ettük egyfolytában, a másikat egy tojásérzékeny kisfiúnak sütöttem.
Gluténmentes pészachi brownie
4 tojás
1 3/4 pohár cukor
1 pohár olaj
3/4 pohár kakaó
3/4 pohár krumpliliszt alias keményítő
igény esetén durvára tört dió
Ezeket mind összekavarjuk, és kb 25-30 perc alatt (tűpróba) megsütjük. Én 24centis kerek formába tettem. Alkalmas glutén- és tejérzékenyeknek.
Tojásmentes brownie
28 dkg liszt
6dkg kakaó
3 kanál sütőpor
28 dkg cukor
néhány csepp vaníliakivonat (elhagyható)
9ek olaj
330 ml víz
igény esetén dió
EZ is bonyolult, összekeverni, 24 centis formába tenni, megsütni. Alkalmas tej- és tojásérzékenyeknek.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése