Oldalak

2011. február 27., vasárnap

Anyósom születésnapi tortája

Mázál tov, ez a felirat, belül, gyenge egészségi állapotomra való tekintettel, sportszelet sütemény volt, ami az elegáns neve a kókuszgolyómasszának. Persze itt-ott változtatva, anélkül nem élet az élet. Vagy mifene.

4 megjegyzés:

  1. Zsófi, Már többször szerettem volna kérdezni, hogy milyen íze van ennek a máznak, amivel bevonod a tortáid? Nekem egyből a marcipán jut az eszembe, azt pedig nem szeretem :-( Zsuzsi

    VálaszTörlés
  2. Ez egy mézes-cukros massza, sima cukor íze van. A barna az kakaós, annak picit más. Állagra tényleg olyan, mint a marcipán, de ízre nem.

    VálaszTörlés
  3. Nagyon szép lett! látszik a fejlődés, még így betegen is:))
    Amúgy ízesíteni is lehet aromákkal, szóval akár marcipános ízt is lehet neki adni kis mandulaaromával. Lényeg, hogy átlátszó legyen az aroma.

    VálaszTörlés
  4. Köszönöm, tőled különösen jól esik a dicséret :)
    Igen, én is erre gondoltam, uh. már kértem a tesómtól mandulaaromát hozzá. Reményeim szerint 2hét múlva befut Izraelből a szállítmány, és akkor azt is ki tudom próbálni. Meg jön cukorgyöngy, normálisabb színű ételfesték meg ilyenek

    VálaszTörlés