Oldalak

2011. február 5., szombat

Guacamole

Júda jelenlétét akkor sejtettem meg, amikor egy nap a piacon ellenállhatatlan vágyat éreztem, hogy avokádót vegyek, amit amúgy mindig is utáltam. Megvettem, hazavittem, megettem, és pár nap múlva be is bizonyosodott, hogy ketten vagyok. Érdekes módon ő maga nem rajong az avokádóért - most már megeszi, de egy darabig az egyetlen étel volt, amit undorodva elutasított.



Az avokádó akkor jó, ha könnyen be lehet nyomni, olyan puha, és szétvágva krémes, kenyérre kenhető a húsa. A guacamoléhoz egy közepes avokádót szét kell vágni, a belsejét kikanalazni egy tálba és villával szétnyomkodni. Utána felkockázott paradicsomot és hagymát - lilát szoktam, a képen pont póré van benne - kell belekeverni és citromlével meglocsolni. Általában tesznek bele koriandert i, de azt én nem szeretem.

3 megjegyzés:

  1. Én ezt bizony megcsinálom, már meg is van a tökéletes avokádó:)

    VálaszTörlés
  2. kérek majd beszámolót, milyen lett!

    VálaszTörlés
  3. Finom lett! Mégsem volt eléggé puha, ezért a botmixerrel rásegítettem. Póréhagymát tettem bele, féltem, hogy a lila elszínezi:) A legfinomabb benne, hogy olyan lágy és krémes lesz, de az egy avokádó csak egy személyre elég, mert az egészet megettem egyben..

    VálaszTörlés