Oldalak

2011. február 7., hétfő

Sült pulykacomb


Két embernek elég egy pulyka felső comb szerintem. Fokhagymával tűzdeltem, és bekentem egy mustáros-mézes-szójaszószos-olivaolajos páccal. A bőrét lehúztam, az alatt is bekentem, majd visszafektettem, hogy teljesen betakarja a húst. Egy akkora jénaiba tettem, amit pont kitöltött. Ebben állt egy pár órát (jobb lett volna, ha legalább egy éjszakát áll benne), majd másfél órát kapott a 200 fokos sütőben. Gyönyörű barnára sült és csodálatos zsírt engedett. Tarhonya volt hozzá (bár azt hiszem, az nem trendi kaja ;))


(A fotóról nem tudom eldönteni, hogy gusztusos-e vagy sem. Kérem a szavazataitokat!)

1 megjegyzés:

  1. Szerintem jól néz ki, teljesen magam előtt látom, de kár hogy nem a sütőben.. erről jut eszembe, hogy milyen régóta nem ettem pulykacombot, anyukám kb. 13 évvel ezelőtt kitalálta, hogy ő akkor most pulykát tart,abban az évben 20 pulykát is megettünk, utána évekig nem bírtam pulykára nézni:)

    VálaszTörlés