Gasztrognómia új kedvence a tonhalkonzerv és a száraztészta után a fagyasztott leveles tészta. Eddig Magyarországon nem lehetett kósert kapni, de most már igen, és hurrá :)
Már csináltam vele a kedvencemet, Wellington pulykát, de a fotók botrányos volta miatt megkíméltem a széles közönséget tőle. Majd legközelebb.
Most tekercset csináltam:
Mivel Ávi nem szereti a gombát, ezért csak hagymás-paradicsomos szószt csináltam (hagyma dinsztel, paradicsompüré ráönt, fűszerez, összefőz). A pulykamellet felszeleteltem, kb. fél kiló volt.
A levelestésztát kiolvasztottam, letekertem, és 3 akkora darabba vágtam, mint a tepsim. Ez a tészta kb 3mm vékonyra van nyújtva, és egy műanyag fóliára feltekerve, így még nyújtással-lisztezéssel se kell bajlódni. Nekem találták ki :)
Szóval a lapokat megkentem a hagymás-paradicsomos szósszal, ráfektettem pulykasonkát, arra a sózott-borsozott hússzeleteket, és a hosszabb oldaltól indulva feltekertem. Végül csak két rudat csináltam, a harmadik lapból kakaóscsiga lett.
Sütőpapírral kibélelt tepsibe tettem, villával megszurkáltam, megkentem felvert tojással, megszórtam szezámmaggal és megsütöttem.
Jól tűri a melegítést, de én hidegen is szeretem. Krumplipüré, és paprikasaláta volt hozzá, amint az ábra mutatja.
Nahát! Nem is értem, hogyhogy csak most találtam rá a blogodra. Nagyon szépeket és finomakat főzöl!
VálaszTörlésNemrég költöztünk vissza a rendbetett, felújított lakásunkba, és azóta kóser a konyhánk, nem egyszerű, de nagyszerű. Pár napja azon gondolkodom, hogy csinálok egy blogot, ahol leírhatom az élményeinket és receptelhetek is, de örömmel látom, hogy már van ilyen :-)
Rendszeres vendég leszek itt, az biztos.
Zsófi, hátha látod...
VálaszTörlésKb. mennyi ideig kell sütni ezt a pulykás tekercset és milyen hőfokon? (Merugye a leveles tésztának elég forró sütő kéne alapértelmezetten, viszont ez esetben megpuhul-e a pulyka, mire megsül a tésztaburkolat?)
Igaz én holnap csirkével csinálnám és paradicsommentes gombás trutyival (az én férjem a gombát szereti és a par.szószt ki nem állhatja), sztem a csirke talán megpuhulna, mire megpirul a tészta.
Ja és hátha a nagyfiam is megeszi, mivel ez -bizonyos értelemben- "bundás" husi... ;)
VálaszTörlés(Amúgy a bundás hús a rántott hús nálunk, csak már iszonyúan unom panírozni gyak. minden második vasárnap. Nem is kicsi mennyiséget kell, mert hatan vagyunk)