Maga a torta nem aratott nagy sikert, de a dekoráció annál inkább :)
Torta receptjét Judittól kaptam, és csak kicsit változtattam rajta. Répatortához képest iszonyú magas lett belőle úgy, hogy 26 centisre nyitottam a tortagyűrűt. Felezni kéne, vagy nagy tepsiben sütni.
Hozzávalók (eredeti mennyiség):
4tojás
1.5 pohár liszt
1pohár olaj (én kevesebbet tettem, elég volt)
1.5 pohár cukor (helyett 1 pohár cukor 2 kanál méz)
2 csomag sütőpor (1,5et tettem bele enough is enough)
2 csomag vaníliás cukor (erre konkrétan nem emlékszem, hogy tettem volna...)
2 teáskanál fahéj
1teáskanál só
10-15 deka dió, mandula vagy ilyesmi, darabolva (én durvára vágott mandulát tettem, jó volt)
10 deka mazsola beáztatva rumba (kinek van erre ideje?)
50 deka reszelt répa
Na, ezeket összekevertem (van vmi sorrend előírás, de hát akkor hol marad a kreativitás?). A tortagyűrűt kikentem, darált dióval kiszórtam, 180fokos sütőben sütöttem, mikor átment a tűpróbán kiszedtem. Kettévágtam, megkentem lekvárral.
Máz: 1 narancs levét annyi porcukorral kavartam ki, hogy jó sűrű, kenhető krémet kapják. Ezzel vontam be. Jó gyorsan megdermedt. A tetejére fondant répák kerültek: fehér fondantot színeztem hozzá ételfestékkel.

Én nagyon szeretem a répatortát, szerintem az annyira finom, hogy még frosting (magyarul nem tudom a nevét:-() sem kell rá. Igaz, én egy eredeti amerikai receptet szoktam megsütni. A díszítés nagyon szép, mint mindig! Zsuzsi
VálaszTörlésFrosting az cukormáz szerintem. És az eredeti ámerikai recept miben tér el ettől? Amúgy nem volt rossz, csak a család nem erre a típusú sütire bukik.
VálaszTörlésA recept most nincs nálam, majd megkeresem. A frosting általában krémsajtos-cukros bevonat, lehet hogy máznak fordítanám én is, de ez nem jutott eszembe az előbb :-( Ha majd lesz időm, megkeresem a receptet, és megírom mi a különbség a receptek között. zsuzs
VálaszTörlésNekem ez iszonyúan tetszik (elsőre tényleg azt hittem, hogy igazi répák vannak rajta).... A hétvégén lesz a húgom születésnapja, aki huszonéves létére nagy nyusziimádó-na ezt neki kellene megcsinálnom. A gond csak az, hogy gondolm ez már nem a kezdő fondant- tekintve a kézügyességemet:(
VálaszTörlésSzívesen beiratkoznék egy fondant kurzusra:)
Zsuzsi, ez pont tök egyszerű, levideózom, ha gondolod :) De állítólag cukrászdában lehet kapni marcipán répát, az még egyszerűbb. Sőt, idenézz: http://mitsutsz.hu/Diszitok_nyers.html Hajrá!
VálaszTörlésCuki lett! :)
VálaszTörlésHát, a répatorta ennyit tud, nem kell neki többet :) Amúgy milyen lekvárt tettél bele? És mért? Nekem az fura lenne...
(Én holnap csinálok megint mffint , mert rámrohad a sok répa, és akkor már inkább ez, mint a sali.
Sztem a frostingban van krémsajt, a máz, amiben csak cukor van, az az icing, nem?
Utánanézek, nem mindegy!
mert görcsöm volt szétvágni, hogy megnézzem a belsejét :) és ha már, akkor nem csukhattam csak úgy vissza. Málna volt, de lényegtelen, kukk semmi nem érződött belőle. Mascarponés krémet láttam sok helyen beletenni, de ugye a húsos sütő vs krémsajt probléma ismert.
VálaszTörlésLehet, hogy az icing a sima cukros. Fel is akartalak hívni a kérdést tisztázandó.
Ja értema szétvágásigényt. De bizarrnak találom a málnalekit továbbra is. Mascarponés krém, hát nemtom. mondjuk azt utólag kell belerakni, nem? akkor már nem sütöd, vagy?
VálaszTörlésÉn úgy gondolom, h az icing a cukros máz. Tekintve, h a procukor az icing sugar.
Off: LEKI?????? Kitiltalak komolyan, hogy lehet ilyet írni??????? Brrrrrrrrrr.
VálaszTörlésOn:
lényegtelen, abszoltú nem lehetett érezni. A mascarponésat amerikáner oldalakon olvastam, olyat is, hogy azzal vonják be. Mindegy, a magam részéről soha többet nem macerázok a répareszeléssel ezért a sütiért, vagy legalábbis addig, míg kézi tekerős reszelővel bírok csak.
Biztos, hogy egyértelműnek kéne lennie, de nekem halvány lila gőzöm sincs, hogy hol lehet ételfestéket kapni..úgy döntöttem belevágok, aztán lesz ami lesz. Baracklekvár illene bele? ha nem sikerülnek a répáim, akkor teszek rá igazit:)
VálaszTörlésbármelyik nagyobb élelmiszerboltban szerintem. Én spec. kóer helyen veszem, de láttam Kaisersben, meg ilyen helyeken. Kis üveg, vagy műanyag doboz, a sütési kellékeknél. Ha nincs zöld, meg narancssárga, akkor vegyél pirosat, sárgát, kéket, és keverd ki a színt. Szerintem illik a barack, csak valszeg azt is magába fogja szívni, és nem fog érződni :)
VálaszTörlésés az eredményről kérek beszámolót!
VálaszTörlésa családnak ez a része odáig volt vele;)
VálaszTörlésNálunk nagyon bejött:) (talán egy kicsit kevesebb cukor is elég lett volna, baracklekvárral is jó volt, de tényleg nem érződött). Na de a répák! Elmentem a Kaisresbe, ahol közlik, hogy kivonták az ételfestéket a forgalomból:( Szóval ezentúl kósert veszek. Szerencsére húgom 24 gyertyája bőven lefedte a tortát.
VálaszTörlésNem ide tartozik, de teljesen rákattantam az avokádóra, mióta megcsináltam a guacamole-t (tegnap egy fél tálnyit faltam be)
VálaszTörlés