Oldalak

2011. február 4., péntek

Bát micva torta

Holnap új lányka lép be a felnőtt nők világába a zsinagógánkban. Innentől kezdve őrá is ugyanúgy vonatkozik minden parancsolat, ahogy egy felnőttre, és ugyanolyan felelősséggel is tartozik önmagáért. Hanna 12 éves lett, én pedig ezzel a tortával ajándékozom meg

5 megjegyzés:

  1. Nagyon szép lett ez is! Engem meglepett, hogy 12 évesen már felnőtt nő korba léptek, de legalább most ezt is tudom.

    VálaszTörlés
  2. Igazi őstehetség vagy (vagy képzett cukrász?!:-P)! Nagyon szép ez a torta (is)! Milyen a tésztája és a krém benne?
    Annyira profi tortákat csinálsz, hogy cukrászdát kellene nyitnod! A kislány biztosan nagyon örül majd neki, igazi csajos ajándék ez :-)Zsuzsi

    VálaszTörlés
  3. :)
    Kiskukta, külön érdekes, hogy a fiúk 13 évesen lesznek csak felnőttek. A zsidó vallásnak igen jó véleménye van a nők képességeiről ;) A lányoknál ez sokkal inkább csak egy formális kérdés, és viszonylag új keletű szokás nagy ünneplést csapni ebből. A fiúknál annyiban érdekesebb, hogy a 13. születésnapjuktól beszámítanak a minyenbe (bizonyos szertartásokhoz 10 felnőtt férfi jelenléte szükséges), és bizonyos tevőleges parancsoknak a betartása (pl. imaszíjjal kell imádkozniuk) kötelező onnantól.

    VálaszTörlés
  4. Zsuzsi, nagyon kedves vagy :) Azért még van hova fejlődni ;)
    A piskótát nem én sütöttem, hanem a zsinagógánk rabbijának a felesége. Csokis tortalap van benne, amit lekvárral töltöttem meg. A fondant alatt is lekvár van.

    VálaszTörlés
  5. Hű de szép!!

    Fondan receptet esetleg majd írsz ide? (a készítés módjával együtt. Én egyszer próbálkoztam vele, igaz szaloncukorhoz kellett volna. Egy darabig egészen frankón ment, aztán mégse lett az igazi. Pl. ilyen szép masnit tutira nem lehetett volna formálni belőle.)

    VálaszTörlés