Oldalak

2010. április 29., csütörtök

Fűszeres joghurtos gyümölcsleves

Dina azt mondta, máskor is főzzek ilyet, Ávi - aki nem szereti a gyümölcslevest -két tányérral evett belőle.

Ez most almából, körtéből és meggyből készült, így:

1 vilmoskörte (ketten voltak, de az egyik menthetetlennek bizonyult)
2 közepes alma (fonnyatagok voltak, így kerültek a levesbe)
1 doboz joghurt
1 üveg meggybefőtt
1 citrom
szegfűszeg
fahéj
2csomag vaníliáscukor
1 kis darab gyömbér
méz
Az almát és a körtét felkockáztam, a citromot vastag karikákra vágtam. Leszűrtem a befőtt levét, ráöntöttem a felaprított gyümölcsökre, plussz még egy üvegnyi vizet. A szegfűszeggel, vaníliáscukorral, a fahéjjal és egy jó adag mézzel feltettem főni. Mikor megpuhultak a gyümölcsök, levettem a tűzről, beleöntöttem a meggyet és kanalanként belekavartam a joghurtot. Még egyet forraltam rajta, majd nem győztem kivárni, hogy kihűljön :)

És milyen jól passzol színben a blog sablonához :)

4 megjegyzés:

  1. Várjál-várjál, ez így nem jó nekem! Ehhez a mennyiséghez kis doboz (175 g) joghurt kell? Mennyi szegfűszeg? Darabos fahéj? És kb mennyi méz? Most kitaláltam, hogy ez lenne vacsira, már feltéve, ha addig válaszolsz ;-) Ha nem, akkor is, csak akkor majd rögtönzök.

    VálaszTörlés
  2. most látom, hogy írtál. Sikerült rögtönözni?
    Kis doboz joghurt volt, talán 6-7 szem szegfűszeg, darabos fahéj
    a mézet nem tudom, döntöttem, kóstoltam :)

    VálaszTörlés
  3. Végül rögtönzéses módszerrel teljesen finom lett és nagy sikert aratott, köszi! Rendszeres vendég lesz az asztalon, az már tuti :-)

    VálaszTörlés