Ha lennének itt olasz olvasók, megkérném őket, hogy forduljanak el ;) A pizza előállításának ez az egyik legegyszerűbb módja, rögtön a rendelés után
A turpisság annyi, hogy a sima pitát pizzaalapként használjuk (mostanában kóser pita forgalmazásával is foglalkozunk, így az mindig van itthon). Megkenjük pizzaszósszal, rátesszük a feltéteteket, sajtot, aztán be a sütőbe. A "pizzát kérek ebédre" mondattól számítva 10 percen belül tálalható.
Pizzaszósz:
(már ha nincs vészhelyzet. Akkor ugyanis rákenjük a paradicsompürét a pitára és megszórjuk oregánóval...)
Vöröshagymát finomra vágunk, pici olajon megdinszteljük. Ráöntjük a paradicsompürét és a hámozott paradicsom konzervet, beletesszük a zúzott fokhagymát és összefőzzük. Fűszerek: oregano, bazsalikom, só, bors, és egy picike fahéj.
Zsófi, ugye nálatok csak a húsmentes pizza játszik? (Mivel ha husis lenne, arra nem jöhetne sajt, jól gondolom?)
VálaszTörlésvagy húsmentes vagy vannak tejmentes sajtok, pl szójából :) de azt még nem próbáltam
VálaszTörlés