Ez eredetileg anyósom receptje, én továbbfejlesztettem.
Hozzávalók:
fejenként 2 közepes pulykamell szelet
curry por
1 közepes fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 kiskanál mustár
ha van otthon:
gyömbér
kaliforniai paprika paradicsom
A hússzeleteket mindkét oldalon sózom, borsozom. Egy szélesebb lábosban, vagy magas falú serpenyőben pici olajon üvegesre párolom a finomra vágott vörös hagymát. A hússzeleteket ráfektetem a hagymára, és mindkét oldalukon kicsit kifehérítem. Megszórom bőségesen curry porral, rádobom a zúzott fokhagymát. Alaposan összeforgatom. Teszek bele egy kiskanálnyi mustárt. Ha van otthon, kerülhet bele egy vékony szelet gyömbér, egy cikk paradicsom vagy kaliforniai paprika. Annyi vizet öntök rá, hogy kb. ujjnyi magasan ellepje az edény alját. Lefedem és puhára párolom a húst. Anyósom zsírjára süti, de én szeretem, ha marad szaftja. Ha nagyon ráérek, egy külön száraz, forró serpenyőben megpirítom kicsit a húst (de nem szoktam ráérni). Nagyon alkalmas kuszkusszal, igény esetén csirkéből is tökéletes.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése