Oldalak

2010. március 1., hétfő

Rozmaringos csirke

A sült csirke a világ legegyszerűbb hús étele. Cserébe nagyon hálás fogás is, jól lehet variálni. Íme az egyik kedvenc változatom:

A csirke bőrét lehúzom - nem annyira egészségügyi megfontolásból, mint inkább lustaságból. Ugyanis az itthon kapható kóser csirke nem egy simára borotvált csoda...

Tehát, a csirkét lebőrözöm, a combokat félbe, a melleket négybe vágom.
Egy nagy fej hagymát ujjnyi vastag karikákra vágok, egy fél fej fokhagymát megpucolok. Ha elérhető árban van, akkor friss paradicsomokat felnegyedelek. Ilyenkor télen hámozott konzerv paradicsommal kell beérni.
Ezt a sok mindent tűzálló tálba teszem, só, bors, majd jöhet a rozmaring Ha épp van élő, 3-4 ágat teszek bele, ha már kinyírtam az aktuális palántát, megszórom szárítottal. Ha akad, akkor egy kis bor is kerül rá.
Lefóliázom, és a sütőbe tolom kb. 50 percre, majd még egy kicsit fólia nélkül is sütöm.
Nagyon finom hozzá a kuszkusz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése