Oldalak

2010. február 24., szerda

Halva parfé

A halva közel-keleti édesség, szezámmagból készül. Szerintem olyan, mint a cukrozott fűrészpor, de azért sokan szeretik ;)
Kaptam barátnőméktől Izraelből egy 4 dkg-s csomagot, meg egy tippet, így készült a halva parfé.

Hozzávalók:
4dkg halva
3-4 deci tejszín (én növényiből csináltam)
főzőcsokoládé

továbbá, ízlés szerint:
babapiskóta, keksz, pekándió, mandula lapocskák, stb

A halvát lereszelem, vagy villával összetöröm. nem baj, ha maradnak nagyobb darabok. A tejszínt habbá verem, és belekeverem a halvát. Itt lehet mindenféle extrákat beletenni, mint keksz, vagy piskóta darabok, olajos magvak vagy csokidarabkák....hmmmm....
Szóval összekeverem a a habot és a halvát. Egy jénait kibélelek fóliával, ebbe simítom bele a krémet. Beteszem a fagyasztóba, hogy kicsit megdermedjen, míg felolvasztom a csokit. Ehhez lábos víz, finoman forrva, rá a másik lábos (akarom mondani, olyan fémüst, ami nekem nincs), bele az étcsoki. Nem nyúlkálunk bele, forró! Mikor szépen felolvadt, kiszedem a krémet a fagyasztóból, óvatosan rásimítom a csokit. Lehet így pucéran is hagyni, én megszórtam mandulalapocskákkal és nagyon jól nézett ki vele. Vissza a fagyasztóba, ha megdermedt, szépen lehet szeletelni és bezsebelni a dicséreteket. Legközelebb kipróbálom úgy is, hogy alulra sütök egy vékony piskótalapot.
Huh, leírni hosszabb volt, mint megcsinálni :)

3 megjegyzés:

  1. Zsófi! El sem tudom képzelni hogy néz ki ez a desszert...nem fotóztad le véletlenül? Egy kép nagyban hozzájárulna ahhoz, hogy milyen is ez a süti(??)a valóságban...:-) Zsuzsi

    VálaszTörlés
  2. Szerintem a valóságban ez egy nagyon hízlaló, ám ezzel arányos mértékben isteni finom süti :-) Amúgy én is vizuális típus vagyok, de most itt lebeg a szemem előtt, övön aluli volt :-)

    VálaszTörlés
  3. Zsuzsi, most töltöttem le a képeket, de vállalhatatlan, amit erről csináltam :S

    VálaszTörlés