Oldalak

2010. február 23., kedd

Piskóta tekercs

Ha azt kérdezem Dinától, mit süssek, biztosan azt válaszolja: olyat süsséééél, hoooogy, TEKERCSESET! A menzáról jól ismert cukrászremek receptje innen:

3 tojás
5 evőkanál forró víz
150 g porcukor (kristálycukorral szintén jó)
100 g liszt
1 csomag vaníliás cukor
50 g étkezési keményítő, alias krumpliliszt
1 csapott teáskanál sütőpor

A tojást a vízzel kézi robotgép segítségével a legmagasabb fokozaton habosra verjük. A cukrot elvegyítjük a vanillincukorral, és a tojásba keverjük. A lisztben elkeverjük a keményítőt és a sütőport, majd felét a tojáskrémbe szitáljuk. A legalacsonyabb fokozaton belekeverjük. Hasonlóan járunk el a másik felével is. A tésztát egy kivajazott és sütőpapírral kibélelt tepsibe (30 x 40 cm) öntjük.

Alsó és felső sütés: kb. 200 °C (előmelegítve)
Légkeveréses: kb. 180 °C (előmelegítve)
Gáz: kb. 4. fokozat (előmelegítve)
Sütési idő: kb. 8 perc

Sütés után a piskótalapot késsel elválasztjuk a tepsi szélétől, a sütőpapír segítségével megemeljük, és egy cukorral megszórt konyharuhára kiborítjuk.
A sütőpapírt ecset segítségével hideg vízzel megkenjük, és óvatosan, de gyorsan lehúzzuk. A piskótalapot megkenjük lekvárral. A tekercset azonnal tekerjük fel a konyharuha segítségével. Ne várjunk vele, mert minél jobban kihűl, annál könnyebben törik meg a piskótalap.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése