Ez vmi egész másnak indult pénteken, de idő hiányában ez lett belőle. Péntek este ettük, meleg előételnek, bárchesszel és céklasalátával, de vmi normális körettel főételnek is jó. Megszerettük :) (fotó nincs, nem találom a fényképezőt)
4 hekk szelet
1 cukkini
1kis fej hagyma - lilát tettem bele, de ellenjavallt: úgy néz ki a végén, mintha penészes lenne...
fél kaliforniai paprika (ez csak azért került bele, mert már rém fonnyadt volt, szendvicsbe tehetetlen. De jó volt benne)
1 paradicsom
jópár gerezd fokhagyma
só, bors, kurkuma
A kurkuma lehet, hogy szentségtörés, de hirtelen ezt találtam beleszórni, és jó volt.
A cukkinit meghámoztam és vékonyan felszeleteltem. A hagymákat és a paradicsomot négybe vágtam , a kaliforniai paprikát nagyobb darabokra. A hekket nagyobb darabokra tördeltem. Az egészet betettem egy jénaiba. Só, bors, kurkuma, olivaolaj. Kicsit összekevertem, lefóliázva be a sütőbe fél órára. Utána fólia nélkül sütöttem egy kicsit, míg mindennek szép színe lett.
Jól melegíthető, szombat este kipróbáltam
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése