Oldalak

2010. február 20., szombat

Cukkinis hekk

Ez vmi egész másnak indult pénteken, de idő hiányában ez lett belőle. Péntek este ettük, meleg előételnek, bárchesszel és céklasalátával, de vmi normális körettel főételnek is jó. Megszerettük :) (fotó nincs, nem találom a fényképezőt)

4 hekk szelet
1 cukkini
1kis fej hagyma - lilát tettem bele, de ellenjavallt: úgy néz ki a végén, mintha penészes lenne...
fél kaliforniai paprika (ez csak azért került bele, mert már rém fonnyadt volt, szendvicsbe tehetetlen. De jó volt benne)
1 paradicsom
jópár gerezd fokhagyma
só, bors, kurkuma

A kurkuma lehet, hogy szentségtörés, de hirtelen ezt találtam beleszórni, és jó volt.

A cukkinit meghámoztam és vékonyan felszeleteltem. A hagymákat és a paradicsomot négybe vágtam , a kaliforniai paprikát nagyobb darabokra. A hekket nagyobb darabokra tördeltem. Az egészet betettem egy jénaiba. Só, bors, kurkuma, olivaolaj. Kicsit összekevertem, lefóliázva be a sütőbe fél órára. Utána fólia nélkül sütöttem egy kicsit, míg mindennek szép színe lett.

Jól melegíthető, szombat este kipróbáltam

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése