Oldalak

2010. március 15., hétfő

Sült laska

Bár még sosem ettem polipot - nem is fogok, nem kóser -, de szerintem olyan lehet, mint a laska gomba. Legalábbis az állaga. A laskából remek gombapörkölt készíthető amúgy - főleg nagy erénye, hogy pontosan 5perc alatt fő meg. De most nézzük milyen sütve!

Megtisztítjuk, azaz levágjuk a tönkjét, szétszedjük megmossuk alaposan. Ezek után tűzálló tálba kerül. Fűszerek: én legjobban zátárral szeretem, de finom pl. kakukkfűvel. Sózom, borsozom, meglocsolom bőségesen oliva olajjal. Lefedve fél órát, utána pucéran még kb 10 percet sül. Ezalatt pl. zöldséges rizst készíthetünk mellé, mint az ábra mutatja.

2 megjegyzés:

  1. na legközelebb ilyet készíts apunak, nagyon szereti:) anyu

    VálaszTörlés
  2. a képen láthatót történetesen pont neki vettem, csak aztán mégse jöttetek vacsorázni 2 hete. na majd legközelebb :)

    VálaszTörlés