Egyik pénteken vagy két éve tepsis krumplit akartam csinálni. De kiszaladtam az időből, és ott álltam a héjában megfőzött krumplikkal. Gyorsan kellett cselekedni, így született ez a finom köret. Bár én magában is szeretem :)
A krumplikat héjában, enyhén sós vízben megfőzöm. Közben egy nagy fej hagymát felvágok, nem túl finomra. Olajban lesütöm. A megfőtt krumplinak lehúzom a héját, nagyobb darabokra vágom-töröm, és a hagymához adom. Itt jön a stresszoldás része: fakanállal összetöröm a krumplit. Só, bors, őrölt rozmaring következik, majd egy jénaiba szépen belesimítom a törtkrumplit. Azon a bizonyos időből kicsúszó pénteken itt félbeszakadt a tevékenység, és a jénai ment alufóliával letakarva a melegítőlapra. Azóta ilyenkor beteszem a sütőbe, hogy szépen összesüljön és megpiruljon a krumpli.
Egytálétel is készülhet belőle. Pl. pulykamell szeleteket előző este bepácolok. Másnap serpenyőben átsütöm őket, és a krumplimassza tetejére fektetem, úgy sütöm össze az egészet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése