Oldalak

2010. május 27., csütörtök

Sajtos-bazsalikomos amerikai palacsinták

Ezt gyorsan le kell írnom, míg sül a következő adag, annyira finom lett. Persze nem ennek indult, ahogy az nálam lenni szokott :) Szilvitől kaptam a receptet és Dina már nagyon régóta vágyakozott erre a kövér palacsintára, így ma estére meg akartam vele lepni. A részletek nem is érdekes, lényeg, hogy nem lett jó, vagyis nem lett olyan, amilyet én képzeltem. Nem volt elég édes, nem lehetett normálisan sütni és főleg érződött rajta a szódabikarbóna íze. Dina közben a fáradtságtól kiborult, le kellett fektetni.
Míg altattam, kigondoltam, mi lesz a palacsintatésztával. Reszelt sajtot és bazsalikomot szórtam bele, így sütöttem ki, üggyel-bajjal.



Hozzávalók kb 10 db lepénykéhez
150 g liszt
2 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál szódabikarbóna
2 tojás
6 evőkanál tej, joghurt vagy kefir (én többet tettem kicsivel)
10 dkg reszelt sajt
bazsalikom
fokhagyma

bors

a hozzávalókat ebben a sorrendben összekevertem. Serpenyőben pici forró olajba szaggattam kanállal. Mikor az egyik oldala már összeállt, megfordítottam, és jól lenyomtam a lapáttal, hogy szétterüljön. Többször forgatva-nyomkodva mindkét oldalán jól megsütöttem. Mikor kész lett, bedörgöltem fokhagymával és megszórtam még egy kis reszelt sajttal. Vmi mártogatós kéne hozzá, ennek hiányában marad a jó öreg ketchup.

4 megjegyzés:

  1. Zsófi! Szerintem azért nem sikerült az édes palacsinta, mert ránézésre nem jó a recept. nekem van egy bombasztikus, amerikaiaktól tanult amerikai palacsinta receptem. Ha szeretnéd elküldöm/ideírom. Zsuzsi

    VálaszTörlés
  2. írd ide, kérlek! én amúgy Jamie Oliverét szoktam csinálni, csak ezek ilyen szimpatikus lepénykék voltak, útravalónak elvihetőek, azért akartam kipróbálni. Az édesben még van cukor is. De így nagyon finomak voltak, ellenben ma reggel, már hidegen felejthetőek.

    VálaszTörlés
  3. American pancakes
    ingredients/2 persons
    2 eggs
    4T oil
    480 ml milk
    2T sugar
    1/2t salt
    0,5L flour
    4t baking powder
    preparation:
    mix all ingredients
    bake the pancases in melted butter
    ca 15-20 cm sized
    serve it with siprup and jam

    T=evőkanál
    t=teáskanál
    sirup=barnacukor, fehércukor, víz - sokáig kell főzni (nagyon hasonló, mint a méz)
    A misszióban olajjal sütöttük, a recept vmiért vajat ír. Az amerikaiak egyszerre eszik szalonnával és siruppal :-( (a bundás kenyeret meg fahéjjal!)
    Szerintem ebből rengeteg lesz, hidegen is ehető, de nekem az előző albimban eszméletlen hideg volt a hűtő, és abban a tészta 1 napot is simán kibírt.
    Nekem ez mindig szokott sikerülni, kíváncsi vagyok, neked hogy ízlik majd.
    Szép napot, Zsuzsi

    VálaszTörlés
  4. Én meg ideírom, hogy a sajtos-bazsalikomos nálunk hogy készül: fejenként kutyulom ki az adagokat, amit egyszerre készítek, az egy palacsintasütőnyi.
    Fejenként: 2 tojás, 2 csipet só, késhegyni pirospaprika, fél fej hagyma apróra vágva, 1 evőkanál liszt, egy naaagy evőkanál túró, 1-2 evőkanál reszelt sajt, 1-2 evőkanál csemege kukorica, bazsalikom.
    Először a tojást verem fel, utána jön bele minden más, addig melegszik a palacsintasütő, aztán kisütöm, mint a palacsintát. Legközelebb, amikor már majdnem fordítható lesz, akkor teszek a még kicsit nedves tetejébe félbevágott koktélparadicsomot.
    Nagyon finom, és simán kisüthető.

    VálaszTörlés