Oldalak

2010. május 27., csütörtök

Kovászos uborka

Készül az idei első :)
Én 5literes üvegben csinálom, ehhez 2.5-3 kiló uborkát szoktam venni. Alaposan megsikálom őket, villával megszurkodom (én is megvillázom őket! mondja Dina). Közben felforralok 2liter vizet, 2evőkanál sóval. Egy-két csokor kaprot ellenőrzök, hogy ne legyen benne bogár, aztán az üveg aljába teszem. Rárakom az uborkákat, szorosan egymáshoz préselődve. A tetejére egész borsot szórok, és 4-5 gerezd fokhagymát. Végül 1 nagy szelet kenyeret teszek rá. Gyógyszertári spatulával leszorítom. Ráöntöm a forró vizet, leaulufóliázom az üveget és kiteszem a napra. Kell alá tenni egy tálcát, hogy ha kiforr a víz, ne árasszon el mindent.
Ez történt ma, most várjuk az eredményt.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése