Oldalak

2010. november 14., vasárnap

Aszalt gyümölcsökkel sült csirke

Ez az étel minimális erőbefektetést, de annál hosszabb főzési időt igényel.

Csirkemellet és combot szoktam sütni, a melleket négybe, a combokat félbe vágom. Külön tálban elkészítem a pácot: olivaolaj, méz, baracklekvár, szójaszósz, bor, gyömbér, fahéj, szegfűszeg és bors kerül bele. Ebbe megforgatom a csirkedarabokat, majd tűzálló tálba fektetem őket, és rájuk öntöm a pácot. Ebben akár egy napot is elállhat. Mellészórok aszalt sárgabarackot és szilvát, négybe vágott lilahagymákat és fokhagymát. Lefedve 1 órán át sütöm, majd alacsonyra veszem a sütő hőmérsékletét (vagy melegítőlapra teszem) és így sütöm tovább. Akkor jó, ha a gyümölcsök és a hagymák lekvárszerűen szétfőttek, a hús pedig karamellás színű lesz. Különlegesen finom :)
 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése