Oldalak

2010. november 2., kedd

Olajban sült falatkák

Gondolom más gyereke is kizárólag rántva kíván húst fogyasztani. Mikor már halálosan untam a szombat déli rántotthúst, elkezdtem különböző "bundákkal" kísérletezni. Csirke vagy pulykamellet ujjnyi csíkokra vágok, és így mártogatom és sütöm ki. Nagyon jók hidegen is

Sima
liszt-tojás-zsemlemorzsa vagy maceszliszt. A klasszik panír. Fel lehet dobni a zsemlemorzsába kevert zöldfűszerekkel

Párizsias
liszt-tojás-liszt

Piros:
paprikás lisztbe hengergetem

Magos:
tojásfehérjébe majd szezámmagba mártom, lehetne még lenmagba is szerintem

Diós és társaik
Tojásba darált dióba, mogyoróba vagy mandulaforgácsba mártom.

Pelyhes
 felvert tojásba majd durvára tört kukoricapehelybe forgatom

Palacsintás
sűrű palacsintatésztát csinálok (tej helyett kis narancslével), és ebbe mártom sütés előtt

A falatkákhoz különböző mártogatósak is dukálnak, nekem abszolút kedvencem a méz-ketchup. Lehet még ketchup-majonéz, fűszeres-fokhagymás majonéz, szójajoghurt zöldfűszerekkel.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése