Oldalak

2010. november 2., kedd

Csujogós palacsinta

Egységnyi palacsinta:
15 dkg liszt
3 dl tej
1 tojás
szódavíz
kis olaj

Ezt tejszín sűrűségűre kevered kézi habverővel. Elvileg a benne lévő olaj miatt nem fog letapadni, én az első palacsinta előtt azért ki szoktam vékonyan kenni a serpenyőt. 1 tojásból nekem 8 palacsinta szokott kijönni.

És amitől "csujogós": a palacsintákat rögtön mikor készen vannak, megszórom kakaóporral, feltekerem, és jénaiba rakom. A jénait letakarom fóliával, így jó melegben maradnak a palacsinták, és a kakaó megolvad, vagyis csujogni kezd. Rá lehet segíteni az olvadásra azzal, hogy 50 fokos sütőben tároljuk a palacsintákat tálalásig.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése