2 emberenként egy közepes padlizsán
padlizsánonként 2-3 gerezd fokhagyma
majonéz
só, bors
A padlizsánt alaposan megmosom, villával beszúrkodom és a sütő rácsára teszem. Egy tepsibe alufóliát fektetek, és a padlizsánok alá tolom - ez fogja majd fel a kifolyó leve. 230 fokra teszem a sütőt, és grillezésre, majd ottfelejtem. Időnként átfordítom, de alapvetően addig kell otthagyni, míg már jól odaég. Ha kihűlt, lehúzom a héját, fakanállal kikaparom a belsejét (nem tudom, igaz-e, hogy keserű lesz a fémtől). Ha jól átsült, akkor a fakanállal is lehet pépesíteni, ellenkező esetben botmixerrel kell. Elkeverem majonézzel, só-bors, és illetlenül sok zúzott fokhagymával. Legjobb friss kenyérrel vagy pirítóssal. Különösen alkalmas vámpírok elriasztására.
Öööö... vámpírriasztónak alkalmazva hová kened? Fal, ajtófélfa, ablakkeret? :DDDD
VálaszTörlésZsófi, majonézt én soha, egy löttyintés olaj , na és nem sütőben, hanem a gáztűzhely öntöttvas lángelosztóján/ vagy mi, öntöttvas korong/, minden oldalát körbe, míg az egésznek puha a tapintása. Jó füstöt bukét kap. Nincs az a mennyiség, ami két nap alatt el ne fogyna:)
VálaszTörlésBea, vámpírra rálihogni érzékien:DDDD
Az előző gyanítom, Nilü :)
VálaszTörlésIgen, orálisan alkalmazva elriasztja a vámpírokat, abszolút. De hogy én milyen egy tök vagyok, tudom, hogy lángon jobb csinálni, de csak odáig jutottam, hogy nem jó nekem, mert a franc fogja tartogatni a láng felett. De az elosztó izé eszembe se jutott. Na, holnap ha kapok szép padlizsánt, kipróbálom.
kipróbáltam, tényleg szuper finom, csak épp az elszívó ellenére is átható füstszag terjengett tőle a lakásban...
VálaszTörlés