Oldalak

2010. november 23., kedd

Padlizsánkrém

2 emberenként egy közepes padlizsán
padlizsánonként 2-3 gerezd fokhagyma
majonéz
só, bors

A padlizsánt alaposan megmosom, villával beszúrkodom és a sütő rácsára teszem. Egy tepsibe alufóliát fektetek, és a padlizsánok alá tolom - ez fogja majd fel a kifolyó leve. 230 fokra teszem a sütőt, és grillezésre, majd ottfelejtem. Időnként átfordítom, de alapvetően addig kell otthagyni, míg már jól odaég. Ha kihűlt, lehúzom a héját, fakanállal kikaparom a belsejét (nem tudom, igaz-e, hogy keserű lesz a fémtől). Ha jól átsült, akkor a fakanállal is lehet pépesíteni, ellenkező esetben botmixerrel kell. Elkeverem majonézzel, só-bors, és illetlenül sok zúzott fokhagymával. Legjobb friss kenyérrel vagy pirítóssal. Különösen alkalmas vámpírok elriasztására.

4 megjegyzés:

  1. Öööö... vámpírriasztónak alkalmazva hová kened? Fal, ajtófélfa, ablakkeret? :DDDD

    VálaszTörlés
  2. Zsófi, majonézt én soha, egy löttyintés olaj , na és nem sütőben, hanem a gáztűzhely öntöttvas lángelosztóján/ vagy mi, öntöttvas korong/, minden oldalát körbe, míg az egésznek puha a tapintása. Jó füstöt bukét kap. Nincs az a mennyiség, ami két nap alatt el ne fogyna:)

    Bea, vámpírra rálihogni érzékien:DDDD

    VálaszTörlés
  3. Az előző gyanítom, Nilü :)
    Igen, orálisan alkalmazva elriasztja a vámpírokat, abszolút. De hogy én milyen egy tök vagyok, tudom, hogy lángon jobb csinálni, de csak odáig jutottam, hogy nem jó nekem, mert a franc fogja tartogatni a láng felett. De az elosztó izé eszembe se jutott. Na, holnap ha kapok szép padlizsánt, kipróbálom.

    VálaszTörlés
  4. kipróbáltam, tényleg szuper finom, csak épp az elszívó ellenére is átható füstszag terjengett tőle a lakásban...

    VálaszTörlés