Ez tulajdonképpen francia lecsó, de ha erre tévedne egy igazi gasztrosznob, infarktust kapna tőle. Uh. legyen csak cukkinis-padlizsános tészta, majd nyáron, rendes alapanyagokból főzve hívjuk ratatouille-nek.
Hagymát dinsztelek, rádobom a kockákra vágott cukkinit, aztán a padlizsánt. Zúzott fokhagyma jön, aztán ilyenkor télen egy konzerv hámozott paradicsom. Persze legjobb lenne egy üveg nyáron eltett lecsót ráönteni, de sajnos idén ezzel nem szolgálhatok. Volt megereszkedett egészségű paprikám, azt is beledobtam. Fűszernek só, bors után bazsalikom és egy pici fahéj. Ha minden puha, tésztára szedem és lehet enni. Finom egy kis reszelt sajttal is.
Mért kapna infarktust bárki? Nem értem..
VálaszTörléselőtte olvastam vhol, hogyan lehet csak és kizárólag pizzát készíteni, ha nem olyan az alapanyag, akkor kár az erőfeszítésért, és aki ezt nem fogadja el, az egy igénytelen állat, stb. Ennyiben csapódott le a felháborodásom.
VálaszTörlésJa értem. Én gasztrosznob lennék amúgy, ha lenne pénzem mindenből a legeslegjobbat venni. Lélekben az vagyok azért. :)
VálaszTörlésnem kis az a gáz, ha vki a legjobb alapanyagot akarja, meg azt mondja, hogy ő nem rendel pizzát, mert a,b,c indoka van. Nekem a stílussal van bajom, meg azzal a pökhendiséggel, hogy aki nem így szereti, nem így gondolja, és az Etna keleti lejtőjén termett bazsalikomon kívül mást is használ, az egy állat.
VálaszTörlésÉrtem, amit írsz, a pökhendiséget, ami vele jár, én se szeretem, bár szerintem nem jár vele sokszor pökhendiség, csak a másik oldal szimpla antipátiából kifolyólag belelátja. Csak sokszor van az, hogy aki az Etna keleti lejtőjén termett bazsalikomot használja, az ismeri a Horváth Rozi morzsolt bazsalikomját is és tudja, vagy legalábbis az a véleménye, hogy az etnás bazsi jobb. Aki meg csak a Roziét ismeri, az etnást még nem kóstolta (most mindegy, hogy azért, mert nincs rá pénze, ideje, nem kíváncsi rá, stb.), sokszor pont ugyanilyen pökhendien állítja, hogy a Rozi pedig mennyire király és milyen sznob az etnás.
VálaszTörlésSzal amennyire divatos lett most a gaszrosznobkodás, meg a gasztronáciskodás, annyira kezd divatba jönni az ő éppoly pökhendi lefikázásuk, és ez azért vicc.
Mert az etnás bazsi azért jobb ám, még ha nem is állat mindenki, aki nem használja :)
Jól ellevelezgetünk azért :)
Ezt ismered?
VálaszTörléshttp://modoros.blog.hu/2009/07/30/olvasoi_rovat_a_gasztroblogger
:)
hmmm...
VálaszTörlésén a gasztroblogokat maximum receptkeresésre használom, nem mélyedek el bennük, így nem tudok hozzászólni a pökhendiség-kérdéshez...
viszont most hétvégén megcsinálom ezt a tésztát, plusz reszelek rá sok-sok sajtot (gagyi cseh trappistát :) és a sütőben még összesütöm kicsit.
nyami
egy padlizsán és cukkini rajongó