Na még egy kis maradék purim. A Teleki téri zsinagógának készült, 10tojásos piskóta volt benne, ami sütőpor nélkül is olyan gyönyörű magas lett hogy 3ba tudtam vágni. Kiskukta tippjének hála se pukli, se összeesés: nem kell semmivel kikenni a formát, a tésztát pedig kicsit fel kell húzogatni: tökéletes a végeredmény. Belül narancsos csokipuding volt, amihez a pudingot fél rész víz-fél rész narancslében főztem meg. Erősen narancsos volt, kevesebb is elég lett volna. Kívül baracklekvárral volt a fondant alá kenve (éljenek a magyaros mondatok).
2011. március 22., kedd
Purimi torta 2
Na még egy kis maradék purim. A Teleki téri zsinagógának készült, 10tojásos piskóta volt benne, ami sütőpor nélkül is olyan gyönyörű magas lett hogy 3ba tudtam vágni. Kiskukta tippjének hála se pukli, se összeesés: nem kell semmivel kikenni a formát, a tésztát pedig kicsit fel kell húzogatni: tökéletes a végeredmény. Belül narancsos csokipuding volt, amihez a pudingot fél rész víz-fél rész narancslében főztem meg. Erősen narancsos volt, kevesebb is elég lett volna. Kívül baracklekvárral volt a fondant alá kenve (éljenek a magyaros mondatok).
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Hali Zsófi,
VálaszTörlésMikor kell felhúzogatni a tésztát? És nem ragad bele a formába, ha nem kened ki? (Én is küszködni szoktam a behorpadós piskótákkal, mondjuk a szülinapi bulikon a gyerekeket marhára nem érdekli, befalják, úgy ahogy van.)
Fodítókorong-tortát próbáltál-e már? ;)
(Nagyfiam 11. szülinapjára vsz. az lesz és jó, hogy most már tudom a tuti fondanreceptet, mert azzal egyszerűbb lesz talán, mint marcipánnal lett volna.)
Ja bocs az lemaradt, hogy megenném a tortádat. ;) Kívül-belül klassz lehet.
VálaszTörlésBea, mikor beöntöd a formába és elsimítod, akkor a lapáttal kicsit felnyomkodod a szélére. Ha nem sütőpapírt használsz amúgy, hanem kikened, akkor semmivel nem lesz több mosogatnivalód, mint kikenéssel. Nekem most állítható tortagyűrűm van: a sütőlapra megy sütőpapír, azzal nincs gond, hát a formát sikálni utálom. Sima tortaformába én belenyomkodok egy sütőpapírt, aztán hadd szóljon: olyan is a széle ;)
VálaszTörlés