Egyszerű, de nagyszerű keksz. Kétféle tésztát csináltam, ez a tepsi a fotón a maradékból összegyúrva készült.
"Fehér" tészta:
4 bögre liszt
3 tojás
1 bögre lágy margarin (250 g)
2bögre porcukor
1/2 teáskanál vanília aroma (vagy egy csomag vaníliás cukor, de el is hagyható az egész)
3 teáskanál sütőpor
Ízlés szerint lehet fűszerezni, én jó adag fahéjat raktam bele.
A lisztet elkevertem a sütőporral és a porcukorral, beledolgoztam a tojásokat és a margarint. Addig gyúrtam, míg jó egynemű tészta lett. Akkor frissen tartó fóliába csomagolva fél órára a hűtőbe tettem. Lisztezett munkalapon kisebb adagokban kinyújtottam, szaggattam és sütőpapírral bélelt tepsibe tettem. 160°Cos sütőben addig sütöttem, míg kis színt nem kaptak (kb 10 perc).
2 tepsivel dolgoztam, így folyamatosan lehetett haladni. Kb 100 darab keksz lesz belőle.
A barnához 2 bögre lisztet kakaóra cseréltem.
A maradékból csináltam olyat, hogy kinyújtottam a barna tésztát, rányújtottam egy fehér réteget, és így szaggattam - ez van az előző tortán is.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése