Azt hiszem a Pulp fiction óta kísért a gondolat, hogy pumpkin pie-t kell csinálnom :) Egy korábbi kísérletem kudarcba fulladt, rossz volt a tészta, ízetlen a krém, és macerás az egész. Így kitaláltam, hogy lehet ez jobb. Jó is lett, bár utólag látom, hogy hivatalosan tényleg kell a krémbe tojás. Már csak egy dolog hiányzik: egy piteforma.
Az alap a francia almatorta alapja. Meggyúrtam, hűtőbe tettem. Másfél óra múlva került rá sor, akkor a tortaforma kibélelt aljába nyomkodtam és elősütöttem 10 perc alatt.
Hozzá megpucoltam egy közepes sütőtököt (ezúton is köszönet az ikeának a tökéletes zöldséghámozó megalkotásáért), felkockáztam, és kevés vízben megfőztem. Azért nem sütöttem, mert a; sietnem kellett és a sütőnek más dolga volt b; a korábbi csúfos kudarc többek között azért volt, mert a sült tök ronda, hányásszínű pürét eredményezett. Tehát megfőztem, leszűrtem, botmixerrel pürésítettem a tököt. Tettem bele cukrot és kevés fahéjat, majd az elősütött pite alapra kentem. Jó vastag, kb. 3 ujjnyi krém lett. Így visszatoltam a sütőbe 20 percre.
Le kell hűteni, hogy kicsit megdermedjen a krém, úgy könnyebben szeletelhető. A tu bisváti bulin nagy sikere volt a francia almatortával együtt :)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése